Ocelové trubky pro hydrauliku a pneumatiku

Železiarne Podbrezová a.s. nabízí široké spektrum výrobků a služeb určených pro výrobce hydrauliky, hydraulických válců a hydraulických tlakových rozvodů. Podle použití rozeznáváme následující typy trubek.

Torn yellow page Icon Přesné trubky pro mechanické obrábění - typ HPZ
Torn yellow page Icon Přesné trubky opracované na hotovo - typ HP
Torn yellow page Icon Přesné trubky pro tlakové hydraulické a pneumatické obvody - typ HPL
Torn yellow page Icon Pozinkované trubky


Trubky pro mechanické obrábění – typ HPZ
HPZ trubky jsou přesné bezešvé trubky pro výrobu hydraulických válců nebo těsnění pístnic. Pracovní vnitřní povrch se získá jejich mechanickým obráběním, a to honováním nebo loupáním a následným válečkováním.

Trubky určené pro přímé použití ve válcích - typ HP
HP trubky jsou přesné bezešvé trubky s přesně opracovaným vnitřním povrchem, které jsou přímo určené pro výrobu hydraulických válců. Pracovní vnitřní povrch se v podmínkách naší společnosti dosahuje loupáním a následným válečkováním vnitřního povrchu trubek.

Trubky určené pro pístnice a teleskopické válce - typ HPK
HPK trubky jsou bezešvé za studena tažené trubky, určené pro pístnice, teleskopické válce a vložky válců. Použití trubkových pístních tyčí a pístů je často výhodnější než použití plného materiálu. Použití trubkového materiálu, který vykazuje stejnou odolnost při namáhání v tlaku, ohybu a při kroucení, znamená významné snížení hmotnosti válce.

Trubky určené pro hydraulické a pneumatické tlakové rozvody - typ HPL
HPL jsou bezešvé za studena tažené ocelové trubky, které nacházejí uplatnění v tlakových rozvodech a okruzích v hydraulicky a pneumaticky ovládaných zařízeních. Rychlost a tlak média se výrazně mění a pro tato zařízení jsou charakteristické tlakové rázy na vnitřní povrch trubek.

Na výrobu a prověřování těchto trubek jsou kladeny vysoké požadavky/nároky. Železiarne Podbrezová a.s. vlastní potřebné certifikáty systému řízení kvality a výrobkové certifikáty.

Ocelové trubky z naší produkce využívají:

National Hydraulic Company, Rusko
Výroba hydraulických válců

NIMET, Rumunsko
Výroba chromovaných trubek pro hydraulické aplikace

SICAM, Itálie
Distribuce komponentů pro hydrauliku a pneumatiku

Súvisiace články

Rúry pre hydrauliku-ŽP a.s.HP ocelove rury - ZP a.s.HPL rúry-ŽP a.s.